YDS ÖRNEK SORULAR

YDS soruları bugün yayımlandı. Kelime, tense, paragraftaki boşlukları tamamlama, cümle tamamlama, çeviri, paragraf, diyalog, paragraftaki eksik cümleyi tamamlama ve paragraftaki anlamı bozan cümleyi bulma soruları zaten KPDS ve ÜDS sınavlarındaki ortak sorulardı. YDS sınavında da bu sorularla karşılaşacaksınız. ÜDS sınavında olmayan değiştirerek yineleme (anlamı en yakın cümle) soruları YDS sınavında sorulacaktır. Genel soru başlıkları büyük ölçüde aynı kalmıştır. Ancak son yapılan sınavlarda farklı soru tiplerini denemekteler. Mesela paragraf soruları yine sorulacaktır ancak paragraflarda yeni ölçülmeye başlanan yazarın tavrı tipi sorulara da hazırlanmanızı öneririm.

Daha önceki yazımda belirttiğim gibi yeni sınav KPDS ve ÜDS sınavlarından farklı olmayacak. Şimdilik! 2014 yılından itibaren köklü değişiklerin yapıldığı, belirlenen sınav merkezlerinde her hafta online girebileceğiniz, konuşma, dinleme ve yazma gibi diğer dil becerilerinin ölçüldüğü, TOEFL IBT benzeri bir sınava hazırlıklı olmanızı ve planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederim.

Örnek YDS sorularına buradan  ulaşabilirsiniz.

BAŞARILAR !

 Sizlerden gelen talep ve önerilere karşılık verebilmek adına yeni konu anlatımları, sınav teknikleri ve güncel bilgileri bir arada bulabileceğiniz yeni bir YDS sitesi hazırlamaktayım. Güncel bilgilere ulaşmak için aşağıdaki “YDS Ders Notları” linkine tıklamanız yeterli…

YDS DERS NOTLARI

YDS sınavı ile ilgili sorularınız için:

Özgür KARTAL

0539 493 5323

ozgur.kartal@gmail.com

info@toefldersnotlari.com

 
Reklamlar
Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: